Sfera Net ebeck to nazwa tego portalu. Co ona znaczy, skąd się wzięła i po co ten portal powstał, postaram się tu wyjaśnić.

W moim wolnym tłumaczeniu Sfera to przestrzeń obszar, Net to internet, e to wirtualny zakres, beck to w dosłownym tłumaczeniu z angielskiego skinienie, kiwnięcie, wskazanie. Tak więc pod tą nazwą kryje się wirtualne wskazywanie obszarów w internecie. Takim właśnie wskaźnikiem ma być ten portal, z założeniem jeszcze jednego celu i przeznaczenia. Portal ten będzie nakierowany na osoby które z przyczyn losowych, zostały ograniczone w zakresie swoich możliwości dotychczasowego funkcjonowania. Każdy z nas żyje sobie w swoich realiach, przez siebie stworzonych i na swoją miarę. Wszystko jest ok chyba, że nagle coś nas zaskoczy. Nagły wypadek, utrata zdrowia, czy też ostatnia sytuacja pandemii pojawiają się nagle. Zazwyczaj zdarzenia te nie są całkowicie zależne od nas i nie jesteśmy na nie przygotowani. W sytuacji gdy nas dotkną, często nasze dotychczasowe ładnie poukładane życie rozsypuje się. Nagle zdrowy, czynny zawodowo i ustawiony życiowo człowiek, staje się niepełnosprawną, często bez możliwości samodzielnego funkcjonowania, żywą jednostką osobową. To bardzo dosadne określenie, ale jednak to właśnie nasze codzienne życie pozbawione złudzeń, takim go kreuje. Jednak nawet w takim stanie trzeba sobie poradzić i odnaleźć swoje miejsce. Najgorsza w tym wszystkim jest samotność, bo nawet jeśli ma się wokół siebie dużo pomocnych i życzliwych osób, z czasem pozostaje się samotnym. A dzieje się tak, bo taki człowiek po przejściach jest inny i nie pasuje do reszty zdrowych i ambitnych. Tu aby nie popaść w wykluczenie społeczne, należy gdzieś się odnaleźć. Moim zdaniem to właśnie przestrzeń internetu jest miejscem gdzie można się odnaleźć w takich nowych warunkach.

Piszę tak bo jest to moje własne doświadczenie, sam jestem po przejściach i postanowiłem właśnie w taki sposób odnaleźć drogę dla siebie i być może wielu takich jak ja. Jest jeszcze jeden problem, który w tych założeniach musi być przezwyciężony. Populacja osób o których tu piszę, może być tą która z komputerem i internetem jest za pan brat. Jednak może być odwrotnie i nie koniecznie ta reszta populacji, potrafi najpierw dotrzeć do niego a potem ogarnąć zasoby tego portalu. Dlatego też jego treść pragnę skierować również do osób bliskich i pomagających chorym. Jeszcze jedna ważna sprawa, którą chcę na koniec podkreślić. Portal który ja rozpoczynam tworzyć powinien być dalej współtworzony, przez osoby które się utożsamiają z tymi doświadczonymi przez los ludźmi. Wszelkie sugestie, opinie i propozycje proszę kierować na adresy i platformy wskazane w zakładce kontakt. Mam nadzieję, że docierając z tą platformą do osób doświadczonych przez życie tak jak ja, uda się wspólnie stworzyć miejsce w internecie, które będzie lekiem na nasze wspólne problemy. Dla ułatwienia w poruszaniu się po zasobach portalu została stworzona mapa strony, która opisowo w skrótowy i przejrzysty sposób, poprowadzi po  jego wszystkich stronach i zakamarkach.

Misją tego portalu która powinna dotrzeć do jak największej rzeszy ludzi po przejściach, jest przesłanie o ich możliwości odnalezienia się wśród takich samych jak oni. To tak jak przy rehabilitacji po leczeniu, trzeba uwierzyć w siebie i do przodu.

 

powrót - ebeck

Sfera Net

ebeck